Calendar

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
Golf 09:30
Golf
Nov 1 @ 09:30 – 12:00
Details Read More
Bridge 10:00
Bridge
Nov 1 @ 10:00 – 12:00
Details Read More
Computer beginners 10:30
Computer beginners
Nov 1 @ 10:30 – 11:30
Details Read More
Maths 10:30
Maths
Nov 1 @ 10:30 – 12:30
Details Read More
Singing for fun 10:30
Singing for fun
Nov 1 @ 10:30 – 12:00
Details Read More
2
3
4
Walking 10:00
Walking
Nov 4 @ 10:00 – 12:00
Details Read More
Ukulele 17:30
Ukulele
Nov 4 @ 17:30 – 18:30
Details Read More
5
Aerobics 11:00
Aerobics
Nov 5 @ 11:00 – 12:00
Details Read More
Italian 14:00
Italian
Nov 5 @ 14:00 – 15:30
Details Read More
6
Bus and walk 10:00
Bus and walk
Nov 6 @ 10:00 – 12:00
Please see Read More
Pudding club 14:00
Pudding club
Nov 6 @ 14:00 – 16:00
For details Read More
7
Painting and Drawing (Picassos) 09:30
Painting and Drawing (Picassos)
Nov 7 @ 09:30 – 11:00
For details Read More
Tai Chi 10:00
Tai Chi
Nov 7 @ 10:00 – 11:00
  Read More
The Pre-Raphaelites 11:00
The Pre-Raphaelites
Nov 7 @ 11:00 – 15:45
Study Day at the National Gallery Read More
French 1 14:00
French 1
Nov 7 @ 14:00 – 15:30
Details Read More
Mahjong 14:00
Mahjong
Nov 7 @ 14:00 – 16:00
Details Read More
Talking German 14:00
Talking German
Nov 7 @ 14:00 – 15:00
Details Read More
8
Golf 09:30
Golf
Nov 8 @ 09:30 – 12:00
Details Read More
Bridge 10:00
Bridge
Nov 8 @ 10:00 – 12:00
Details Read More
Computer beginners 10:30
Computer beginners
Nov 8 @ 10:30 – 11:30
Details Read More
Maths 10:30
Maths
Nov 8 @ 10:30 – 12:30
Details Read More
Play reading/drama 14:00
Play reading/drama
Nov 8 @ 14:00 – 16:00
Details Read More
Solo 15:00
Solo
Nov 8 @ 15:00 – 16:00
Details Read More
9
10
11
History 10:00
History
Nov 11 @ 10:00 – 11:30
  Read More
Longer walks 10:00
Longer walks
Nov 11 @ 10:00 – 14:00
  Read More
French 2 10:30
French 2
Nov 11 @ 10:30 – 12:00
Details Read More
S E Region Autumn Gathering – Topic ‘Interest Groups’ 10:30
S E Region Autumn Gathering – Topic ‘Interest Groups’
Nov 11 @ 10:30 – 16:00
Ian McCannah, Chairman, Third Age Trust ‘The U3A Movement – future opportunities and Challenges’ Carole Chapman & Beryl Shepherd ‘Interest Groups’ PM Breakout Groups – choose 2 1.Learning the U3A Way – Sue Southwell 2.Having[...]
Family History 14:00
Family History
Nov 11 @ 14:00 – 16:00
Details Read More
French 4 14:00
French 4
Nov 11 @ 14:00 – 15:30
Details Read More
Ukulele 17:30
Ukulele
Nov 11 @ 17:30 – 18:30
Details Read More
12
Lace making 10:00
Lace making
Nov 12 @ 10:00 – 12:00
Details Read More
Aerobics 11:00
Aerobics
Nov 12 @ 11:00 – 12:00
Details Read More
Calligraphy 13:30
Calligraphy
Nov 12 @ 13:30 – 15:15
Details Read More
French 3 14:00
French 3
Nov 12 @ 14:00 – 15:30
Details Read More
Current affairs 14:30
Current affairs
Nov 12 @ 14:30 – 16:00
Details Read More
13
Latin 09:45
Latin
Nov 13 @ 09:45 – 10:45
For details Read More
Tablets and Smartphones 14:30
Tablets and Smartphones
Nov 13 @ 14:30 – 16:00
For details Read More
Spanish beginners 19:30
Spanish beginners
Nov 13 @ 19:30 – 21:00
See Details Read More
14
Painting and Drawing (Hockneys) 09:30
Painting and Drawing (Hockneys)
Nov 14 @ 09:30 – 11:00
  Read More
Tai Chi 10:00
Tai Chi
Nov 14 @ 10:00 – 11:00
  Read More
Computers—advanced 14:00
Computers—advanced
Nov 14 @ 14:00 – 16:00
Details Read More
Mahjong 14:00
Mahjong
Nov 14 @ 14:00 – 16:00
Details Read More
Ecosystems 14:30
Ecosystems
Nov 14 @ 14:30 – 16:00
Details Read More
Spanish intermediate 19:30
Spanish intermediate
Nov 14 @ 19:30 – 21:00
Details Read More
15
Golf 09:30
Golf
Nov 15 @ 09:30 – 12:00
Details Read More
Bridge 10:00
Bridge
Nov 15 @ 10:00 – 12:00
Details Read More
Computer beginners 10:30
Computer beginners
Nov 15 @ 10:30 – 11:30
Details Read More
Maths 10:30
Maths
Nov 15 @ 10:30 – 12:30
Details Read More
Singing for fun 10:30
Singing for fun
Nov 15 @ 10:30 – 12:00
Details Read More
Rummikub 2 14:00
Rummikub 2
Nov 15 @ 14:00 – 16:00
  Read More
16
TVN Day 10:00
TVN Day
Nov 16 @ 10:00 – 15:00
See TVN page Read More
17
18
Chess 10:00
Chess
Nov 18 @ 10:00 – 12:30
  Read More
Walking 10:00
Walking
Nov 18 @ 10:00 – 12:00
  Read More
Rummikub 1 14:00
Rummikub 1
Nov 18 @ 14:00 – 16:00
Details Read More
Music appreciation 14:30
Music appreciation
Nov 18 @ 14:30 – 16:30
  Read More
Ukulele 17:30
Ukulele
Nov 18 @ 17:30 – 18:30
Details Read More
Wine tasting 19:30
Wine tasting
Nov 18 @ 19:30 – 21:30
  Read More
19
Aerobics 11:00
Aerobics
Nov 19 @ 11:00 – 12:00
Details Read More
Italian 14:00
Italian
Nov 19 @ 14:00 – 15:30
Details Read More
21
Painting and Drawing (Picassos) 09:30
Painting and Drawing (Picassos)
Nov 21 @ 09:30 – 11:00
Details Read More
Tai Chi 10:00
Tai Chi
Nov 21 @ 10:00 – 11:00
  Read More
Crochet/Knitting 14:00
Crochet/Knitting
Nov 21 @ 14:00 – 16:00
Details Read More
Film Club 14:00
Film Club
Nov 21 @ 14:00 – 16:00
Details Read More
French 1 14:00
French 1
Nov 21 @ 14:00 – 15:30
Details Read More
Local History 14:00
Local History
Nov 21 @ 14:00 – 15:30
Details Read More
Mahjong 14:00
Mahjong
Nov 21 @ 14:00 – 16:00
Details Read More
Talking German 14:00
Talking German
Nov 21 @ 14:00 – 15:00
Details Read More
22
Golf 09:30
Golf
Nov 22 @ 09:30 – 12:00
Details Read More
Bridge 10:00
Bridge
Nov 22 @ 10:00 – 12:00
Details Read More
Computer beginners 10:30
Computer beginners
Nov 22 @ 10:30 – 11:30
Details Read More
Maths 10:30
Maths
Nov 22 @ 10:30 – 12:30
Details Read More
French 3 14:00
French 3
Nov 22 @ 14:00 – 15:30
Details Read More
Play reading/drama 14:00
Play reading/drama
Nov 22 @ 14:00 – 16:00
Details Read More
23
24
25
French 2 10:30
French 2
Nov 25 @ 10:30 – 12:00
Details Read More
Socialising 10:30
Socialising
Nov 25 @ 10:30 – 12:00
Details Read More
French 4 14:00
French 4
Nov 25 @ 14:00 – 15:30
Details Read More
Ukulele 17:30
Ukulele
Nov 25 @ 17:30 – 18:30
Details Read More
26
Cooking 10:00
Cooking
Nov 26 @ 10:00 – 12:00
  Read More
Lace making 10:00
Lace making
Nov 26 @ 10:00 – 12:00
Details Read More
U3A Committee Members Workshop 10:30
U3A Committee Members Workshop
Nov 26 @ 10:30 – 15:30
See details Read More
Aerobics 11:00
Aerobics
Nov 26 @ 11:00 – 12:00
Details Read More
Monthly meeting: Phone Scams and Cyber crime 14:00
Monthly meeting: Phone Scams and Cyber crime
Nov 26 @ 14:00 – 15:30
Wycombe District Neighbourhood Watch Association A talk by Director of Operations Geoff Pegg on Doorstop Crime, Postal and Telephone Scams. David Gresswell will talk about Cyber Crime. There will also be a table display of[...]
27
Latin 09:45
Latin
Nov 27 @ 09:45 – 10:45
For details Read More
Spanish beginners 19:30
Spanish beginners
Nov 27 @ 19:30 – 21:00
See details Read More
28
Painting and Drawing (Hockneys) 09:30
Painting and Drawing (Hockneys)
Nov 28 @ 09:30 – 11:00
  Read More
Tai Chi 10:00
Tai Chi
Nov 28 @ 10:00 – 11:00
  Read More
Mahjong 14:00
Mahjong
Nov 28 @ 14:00 – 16:00
Details Read More
Book group 14:30
Book group
Nov 28 @ 14:30 – 16:00
Details Read More
Spanish intermediate 19:30
Spanish intermediate
Nov 28 @ 19:30 – 21:00
Details Read More
29
Golf 09:30
Golf
Nov 29 @ 09:30 – 12:00
Details Read More
Bridge 10:00
Bridge
Nov 29 @ 10:00 – 12:00
Details Read More
Computer beginners 10:30
Computer beginners
Nov 29 @ 10:30 – 11:30
Details Read More
Maths 10:30
Maths
Nov 29 @ 10:30 – 12:30
Details Read More
30